Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace pro rodiče 6.11.2016

6. 11. 2016

Vážení a milí rodiče,

posílám Vám informace k dalšímu týdnu od 7. 11. – 11. 11. 2016.

  • Blíží se konec 1. čtvrtletí, a tak Vás srdečně zvu na konzultační hodiny do naší třídy, ve kterých bych se s každým z Vás ráda sešla a informovala Vás o prospěchu a chování Vašich dětí. Můžete přijít sami nebo s dětmi. Nabízím Vám na výběr tyto termíny: pondělí 21. 11. od 14 – 18 hodin, úterý 22. 11. od 14 – 17, 30 hodin, čtvrtek 24. 11. od 14 – 16 hodin a pátek 25. 11. od 14 – 16 hodin. Zavolejte mi, prosím, kdykoliv mimo vyučování a objednejte si u mě den a čas, který Vám nejlépe vyhovuje. Nepište mi sms, musíme se o termínu společně domluvit. Pokud se Vám žádný z nabízených termínů nehodí, zavolejte mi a domluvíme se na jindy. Těším se na Vás!
  • Minulý týden jsme si užili oslavu Halloweenu a Dušiček. Ráno jsme si rozsvítili vydlabané a keramické dýně, v kroužku se nám představily všechny masky, společně jsme četli a vyluštili pavoučí tajenku na PL. Připravili jsme si „strašidelnou“ svačinku a všechny děti se pustily do prima dobrůtek, které jste nám poslali (např. perník s lebkami a červy, nazdobené sušenky s upířími zuby, koláč zdobený pavouky, perníčky a dýňové sušenky, netopýří slané brambůrky, tyčinky…a halloweenské sladkosti a bonbony). Popíjela se i dýňová „krev“… Moc děkuji tímto všem za všechno pohoštění a dobroty, které dětem zpestřily svačinu nejen ve středu, ale i další dva dny. Po AJ a velké přestávce si pro nás už přišli čtvrťáci a pozvali nás do své třídy na strašidelné pokusy. Také každý prvňáček se svým čtvrťákem, který mu poslal na tento společný den osobní pozvánku, musel na půdě vylovit z pytle ducha a „zachránit“ tak naši školu. Za odměnu pak dostal každý lízátko, které se z ducha vyklubalo…Na závěr ještě čtvrťáci vyfotili zájemce ve strašidelných kulisách vlastní výroby. Bylo to prima dopoledne, za které děkuji všem čtvrťákům a paní uč. B. Smetanové. Prvňáčky chválím za odvahu a statečnost.
  • Nejbližší akce: středa 9. 11.  –  představení divadla ÚDIF „Oheň, země, voda, vzduch“. Děti  se seznámí s přírodními živly formou pokusů a divadelního představení. Akce proběhne během dopoledne v sokolovně postupně pro všechny třídy 1. stupně. Cenu asi 50 Kč na žáka zaplatím z třídního fondu.
  • Od tohoto týdne už začnu používat ve známkování nejen 1*a 1, ale i 1- , 1-2 a 2. Pokud bude výkon dítěte horší, nebudu ho známkovat (NZ), případně použiji slovní hodnocení. Nadále budu dávat také smajlíky, razítka, nálepky…

Český jazyk: Děti mi dělají velkou radost, téměř všichni se už pěkně rozečetli, pochopili princip čtení a hláskují všude a všechnoJ. Snažím se je maximálně motivovat, hrajeme denně různé hry, dokonce už zvládli nakreslit obrázek přesně podle samostatně přečteného vícevětného textu. Tento týden si přidáme písmena D a H, dojdeme v PS asi na str. 53. Budeme psát další diktáty písmen a procvičených jednoduchých slov, pokročíme i v sešitě „s mašinkou“ na další uvolňovací cviky. V pátek dostanou děti opět za DÚ čtení dalšího příběhu ze žluté čítanky.

Matematika: Seznámili jsme se se sčítáním, které všichni rychle pochopili. Některým dětem dělá ještě potíže správně příklad zapsat (zapomenou zpravidla rovná se), což budeme samozřejmě ještě procvičovat. Koncem tohoto týdne začneme už i odčítání, dojdeme v PS asi na str. 38.

Prvouka: Na ukázku i ochutnávku ovoce a zeleniny se nám shromáždilo díky Vám rodičům mnoho exemplářů a druhů. Moc Vám děkuji za spolupráci. Když jsme si všechno podrobně prohlédli, roztřídili, popsali…děti vše umyly a já jsem začala krájet a krájet…J Všem moc všechno chutnalo, dokonce i cukrová řepa, kterou jsem pro děti vyprosila na jednom statku. Zbylo ještě i na odpolední zdravou svačinku do družiny. Tento týden zakončíme učivo o podzimu a začneme si povídat o rodině (PS str. 19 – 20). Prosím, aby si děti do příštího úterý 15. 11. přinesly jednu fotografii z doby, kdy byly miminka. Chvíli si je vystavíme a pak je vrátím. Děkuji.

Přeji krásný podzimní martinský týden!                             Petra Holubová