Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace pro rodiče 25.9.2016

25. 9. 2016

Vážení a milí rodiče,

posílám Vám informace k následujícímu krátkému školnímu týdnu od 26. 9. – 27. 9. 2016.

  • Připomínám, že od středy 28. 9. do konce tohoto týdne je volno (státní svátek a dva dny ředitelského volna). Do školy tedy děti jdou až v pondělí 3. 10.  Podle počasí půjdeme na TV ven, nebo do sokolovny. Prosím, aby měly všechny děti v dostatečně velkém látkovém sáčku tepláky (legíny…), mikinu a čistou sportovní obuv se světlou podrážkou. Nedávejte, prosím, v tento den holčičkám oblečení složité na převlékání, minulý tělocvik jsme strávili dlouhý čas místo cvičení hledáním věcí, přesunem do sokolovny, převlékáním, mnozí převlečení ani neměli… Věřím, že postupně to budeme zvládat rychlejiJ.
  • Děti už všechny krásně zvládly přicházet ráno samy do třídy. Jen moc prosím, aby chodily do školy včas, ve třídě by měly být nejpozději v 7, 45 hodin, aby se mohly v klidu připravit na vyučování.
  • Všem dětem jsem dozadu do notýsku vlepila školní řád. Prosím o podepsání (kdo jste to ještě neudělal), že jste se s ním seznámili. Děkuji.
  • Děti už udělaly velké pokrokyJ. Všechny si postupně zvykají na systém vyučovacích hodin, často si opakujeme pravidla chování, co se dělá a nedělá při vyučování, o přestávce…Zatím jsem všechny vždy na konci týdne pochválila nálepkou za pěknou práci a chování. Minulý pátek to už ale dostali někteří s mojí „domluvou a s přivřením oka…“. Často brebtají, ruší ostatní mluvením, neposlouchají moje pokyny, vykřikují a ostatní, kteří se poctivě hlásí, pak nemají šanci… Toto úterý (konec tohoto týdne) tedy děti už začnu „poctivě“ za jejich chování a dodržování pravidel odměňovat také dalšími obrázkovými razítky a jejich chování pomocí nich odlišovat („Pochvala“, „Nic moc“…).

Český jazyk: Umíme číst a psát všechny samohlásky a T, P a J. Trénujeme čtení a psaní krátkých slov. Některým dětem to jde snadno, některým zejména čtení moc nejde, což je normální. Nácvik čtení chce časté procvičování, zautomatizování správného postupu a cvik. Prosím u všech dětí o každodenní krátké trénování správného čtení slov (vyhláskování a pak přečtení slova dohromady) buď v prac. sešitě nebo v červených deskách, kam vkládám dětem procvičovací pracovní listy. V úterý si přidáme písmeno B (str. 16).  Za DÚ na pondělí 3.10. budou mít děti v PS str. 17.

Většina dětí bohužel drží chybně tužku. Ve škole je opravuji a snažíme se o správný úchop a sezení při psaní. Také chci, aby psaly tvary písmen pečlivě, správným postupem, nepospíchaly… Prosím, veďte je k tomu i doma. Kresebné uvolňovací cviky se opakují vícekrát, jde u nich o uvolnění ruky, ne pouze o napodobení tvarů v nápovědném rámečku jednou čarou.

Matematika: Stále počítáme v oboru do 5. Minulý týden jsme trénovali hlavně psaní číslic 1, 2 a 3 a dokreslovali obrázky či symboly do zadaného počtu. Zejména psaní trojky nám dává „zabrat“. Měli jsme i úvodní geometrii, ve které měly děti ve skupinkách postavit z geometrických útvarů společné obrázky. Moc se jim to povedlo. V úterý postoupíme v PS na str. 18 a zkusíme psát 4.

Prvouka: Čeká nás cestování do školy, povídání o pravidlech silničního provozu a několika základních dopravních značkách (PS str. 8).

VV a PČ: Zvládli jsme už i malování vodovými barvami, každý si vytvořil kombinovanou technikou (malování štětcem, práce se šablonou, stříhání, lepení, dokreslování…) krásného ptáčka.

Přeji krásné slunečné podzimní dny!                                    Petra Holubová