Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace pro rodiče 12.9.2016

12. 9. 2016

Vážení a milí rodiče,

posílám Vám informace k týdnu od 12. 9. – 16. 9. 2016.

  • Ve středu 14. 9. –  fotografování. Každý prvňáček se bude fotografovat sám v lavici.
  • V tomto týdnu už bude platit rozvrh hodin v celém rozsahu, tj. ve čtvrtek budeme mít 5 hodin (konec vyučování ve 12, 25 hodin). Snad to zvládneme.
  • Připomínám naši společnou 1. třídní schůzku ve středu 14. 9. od 17 hodin v naší třídě. Přineste, prosím, dětem výtvarné potřeby a jiné pomůcky ze seznamu (viz červnové setkání). Seznámím Vás s letošní nabídkou odpoledních kroužků a zájmových aktivit a řeknu Vám, co nás v průběhu letošního školního roku čeká.
  • Budu od Vás vybírat do konce září 500 Kč do třídního fondu a 200 Kč od každého žáka do fondu školy (dříve SRPŠ).
  • Zatím se ještě budeme ráno scházet v šatně a společně chodit do třídy.
  • Děti budou dostávat DÚ každý den (písemný nebo ze čtení). Úkol jim kroužkuji buď v některém z pracovních sešitů, nebo dostanou pracovní list v barevných deskách.
  • Pokud v tašce nenajdete nějaký sešit či notýsek, dítě ho neztratilo, ale mám ho vybraný ke kontrole nebo zápisu hodnocení.
  • Děti budu hodnotit motivačními razítky, samolepkami…, tento týden už i známkami.
  • Informace k dalšímu týdnu Vám budu psát na webové stránky naší třídy a vytištěné posílat v sešitu „se sovou“ (Sdělení rodičům) nejčastěji v pondělí, někdy ale i v průběhu týdne. Prosím tedy o kontrolování tohoto sešitu a notýsku každý den a podepisování každé zprávy. Děkuji.
  • V minulém týdnu se děti seznámily se školním prostředím, poznaly, co jsou vyučovací hodiny a co přestávky. Mnoho věcí a situací bylo pro ně nových. Od některých z Vás jsem se dokonce dozvěděla, že děti únavou usnuly i odpoledne, což už se dlouho nestalo…Chci všechny děti moc pochválit, že se každý den opravdu moc snažily a pracovaly s chutí. V tomto týdnu budeme opět trénovat odložení fyzických potřeb nejlépe na přestávku, pokud dítě něco chce, potřebuje…, tak je nutné se přihlásit, reagování na moje pokyny a rady…Určitě vše brzy společně zvládneme.

Český jazyk (čtení a psaní): Budeme se učit číst genetickou metodou, o které podrobněji pohovořím na třídní schůzce. Seznamování s písmeny bude probíhat poměrně rychle (3 – 4 písmena týdně). Zároveň se čtením budeme písmena i psát, ale pouze jeden tvar – velké tiskací písmeno. Zatím jsme zvládli A, E, I (Á, É, Í). Pokračovat budeme v ústním určování první hlásky ve slovech (např. podle vylosovaných obrázků…), ve vyhledávání známých písmen na kartách se svými jmény, hláskování krátkých slov…Ke každému novému písmenku jsem dětem četla motivační pohádku, hráli jsme různé hry, vybarvovali obrázky na pracovních listech a také písmena psali.

Každý den trénujeme správné sezení a držení tužky při psaní a procvičujeme ruku pomocí kresebných uvolňovacích cviků (sešit „s mašinkou“).

V pracovním sešitě budeme pokračovat na stranách 5 – 11, přidáme si Y, O a U s jejich dlouhými variantami. Při čtení písmen bude nutné, aby si děti ukazovaly záložkou a prstem.

Matematika: V minulém týdnu jsme počítali do tří, hráli jsme si s papírovými talíři a puntíky, děti zvedaly kartičky s číslicemi podle toho, kolikrát slyšely bouchnout do bubínku, v PS vyznačovaly dvojice či trojice v řadě obrázků…Tento týden se posuneme k číslům 4 a 5 a zkusíme psát číslici 1 (PS str. 10 – 14).

Prvouka: Minulý týden byl ve znamení seznamování se se školním prostředím, navštívili jsme některé třídy 1. stupně a poznávali starší kamarády. Řešili jsme, co je školní pomůcka a co hračka. V tomto týdnu budeme ještě v tématu škola pokračovat.

Těším se na naše středeční setkání a přeji krásný slunečný týden!      

Petra Holubová